Bilgisayar

NVIDIA şirketi GeForce RTX 3060 Ti tanıtımını yaptı

NVIDIA şirketi GeForce RTX 3060 Ti tanıtımını yaptı

 

NVIDIA şirketi, GeForce RTX 30 ismin sahip olan serinin son üyesi olarak öne çıkacak GeForce RTX 3060 Ti’ı resmi bir şekilde tanıtmış oldu. Ekran kartı aslında hem fiyatı hem ise performansı ile birlikte dikkat çekmiş oldu. RTX 3060 Ti, söz konusu bu serinin en uygun fiyata sahip üyesi olmuş durumda.

NVIDIA şirketi, 1 Eylül tarihi içerisinde ekran kartıyla alakalı performansa yeni bir tanım getirebilecek GeForce RTX 30 aslı seriyi tanıtmıştı. NVIDIA şirketinin yeni serisi, GeForce RTX 3070 ekran kartının yanı sıra RTX 3080 ekran kartı ile birlikte RTX 3090 ekran kartlarından meydana geliyordu. Bu söz konusu ekran kartları daha önceki nesle bakıldığında iki kata yakın çok daha iyi performans sunmaktaydı.

Lakin NVIDIA şirketinin yeni serisi tabii ki de sadece bu modeller ile sınırlı kalmayacaktı. Yeni karşımıza çıkan seri tanıtıldıktan sadece birkaç hafta sonrasında NVIDIA şirketinin seriye ilave edeceği ekran kartı da kesinleşmişti. Bu söz konusu ekran kartı, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti adlı modelin ta kendisiydi. İşte beklemekte olduğumuz o ekran kartı ise bugün tanıtılmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close