Mobil

Nokia’dan uygun fiyata sahip 5G telefon müjdesi

Nokia'dan uygun fiyata sahip 5G telefon müjdesi

 

Finlandiya’da merkezi bulunan Nokia adlı markanın eski zamanlardaki kadar popülaritesi uzun bir süredir bulunmuyor. Firma, bir zamanların en büyük cep telefonu üretici firmalarından bir tanesiydi fakat şu dönemlerde HMD Global şirketi aracılığıyla ayakta durabiliyor. Lakin HMD Global şirketi tarafından yapılmış olan özel açıklamalar, firmanın yaklaşan 5G teknolojisi barındıracak bir tane akıllı telefon üstünde çalışmalar yaptığını da açıkça ortaya koymakta. Nokia markası tarafından yapılmış olan özel açıklamalar, 2020 senesinde piyasaya çıkartılması konusunda planlar yapılan telefonun bir takım özelliklerini de açıkça gün yüzüne çıkartmış durumda.

HMD Global şirketi yapmış olduğu son açıklamalar üzerinde Nokia markasının yeni akıllı telefonu üzerinde Snapdragon 765 işlemcisine yer verilmiş olacak. Aslında bu söz konusu işlemci çok fazla tanıdık gelmekte zira Çin asıllı teknoloji devi firmalardan Xiaomi şirketi de bu işlemciyi kullanma konusunda bir tercihte bulunmakta. çok yaklaşan bu telefon, Nokia markasının son dönemler içerisinde piyasaya çıkarttığı ”PureDisplay” adlı özelliğine de üzerinde yer verecek. Fakat bu söz konusu ekranın tüketici kişiler tarafından ne denli memnuniyetle karşılanacak olduğunu da zaman göstermiş olacak.

HMD Global şirketinin Ürün Sorumlusu görevinde bulunan Juho Sarvikas tarafından yapılmış olan açıklamalara bakılır ise Nokia markasının karşımıza yeni çıkartacağı bu telefonu 4K çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı bir video desteği sunabilme özelliğine yer verilen ZEISS lenslere sahip durumda bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close