Mobil

Nokia C1 modelinin tanıtımı yapıldı

Nokia C1 modelinin tanıtımı yapıldı

 

2016 senesinden bu yana ‘‘Nokia’’ adlı markayla akıllı telefonlar geliştirmeye devam eden Finlandiya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden HMD Global şirketi, yeni Nokia C1 modelini gün yüzüne çıkartmış durumda. Giriş segmenti üzerinde konumlanmış olan bu akıllı telefon, 480 x 960 piksellik bir çözünürlük sunmakta olan 5,45 inçlik boyuta sahip bir ekranla karşımıza çıkıyor.

Gücünü ise 4 çekirdekli işlemciden aldığı açıklanan Nokia C1 modeli, 1 GB’lik bir RAMin yanı sıra microSD kartla 64 GB’lık bir boyuta kadar genişletilebilecek 16 GB’lik bir dahili depolama alanına üzerinde yer veriyor. Android 9.0 (Pie) Go Edition tabanıyla birlikte karşımıza çıkan cihazın ön kısmında 5 MP’lik bir çözünürlük sunan selfie kamerası bulunuyor. Arka kısımda da LED flaş destekli bir durumda tekrar 5 MP özelliğe sahip (f / 2.4 diyafram) kameraya üzerinde yer veren Nokia C1 modeli, 2.500 mAh gücündeki bir bataryadan beslenmekte.

Bütün bunlara ilave şekilde, özel bir tane Google Asistan düğmesine üzerinde yer veren bu akıllı telefon, 2 SIM kart özelliğini de desteklemekte. 3.5 milimetrelik bir kulaklık girişiyle karşımıza çıkan Nokia C1 modeli, yalnızca 3G’yi desteklemekte. Fiyatı sadece 59 dolar tutarında (ortalama 342 Türk Lirası tutarında) bulunan bu telefonun Afrika ile birlikte Orta Doğu ve de Asya Pasifik içerisindeki pazarlar üzerinde satışa çıkartılacağı açıklaması yapıldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close