Mobil

Nokia 6300 yeniden gelecek

Nokia 6300 yeniden gelecek

 

HMD Global şirketinin, Nokia markasına sahip olan ikonik modelleri tekrardan piyasaya çıkartacağı açık bir şekilde ortaya çıkmış durumda. Winfuture içerisinde çıkmış olan bir habere bakılırsa firma, 6300 modeli ile birlikte 8000 modelini yenileyip piyasaya sürmüş olacak. Üstüne üstlük iddialara bakılırsa 6300 modeli, çok kısa bir zaman öncesinde FCC’de ortaya çıkmış olan bir Nokia Leo modeli olacak.

Bir zamanların en popüler telefon firmalarından biri olarak öne çıkan Nokia, bundan böyle piyasadan nerdeyse tamamen silinmiş bir vaziyette. Bir müddettir HMD Global şirketinin bünyesinde yer alan firma, bazı zamanlarda yeni modelleri ile birlikte tüketicilerin karşısına çıkmakta olsa bile söz konusu bu telefonlar, rekabet hususunda bekleneni hiç bir şekilde verememekteler. Fakat Almanya da merkezi bulunan Winfuture’ın yapmış olduğu bir haberine bakılırsa HMD Global şirketi, Nokia telefonlarla alakalı olarak çok daha yeni bir girişim başlatmış vaziyette.

Nokia markası, 2007 senesi içerisinde 6300 adına sahip telefonunu piyasaya çıkartmıştı. O zamanların en fazla satışı gerçekleştirilen modellerinden bir tanesi olarak öne çıkan 6300 modeli, sahip bulunduğu efsanevi özellikler ile birlikte bütün tüketicilerin gönlünü mest etmeyi başarmış idi. Winfuture platformu ise, HMD Global şirketiyle dünya üzerindeki en büyük operatörlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Telia şirketiyle yapmış olduğu bir anlaşma kapsamında, bu söz konusu telefondan tekrardan söz ettiğini ifade ediyor. Farklı bir deyiş ile HMD Global şirketi, Nokia 6300 adlı modeli güncelleyip piyasaya tekrardan sürmeye hazırlanmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close