Oyun

Nintendo mobil oyunlarla alakalı sektörden çekilecek

Nintendo mobil oyunlarla alakalı sektörden çekilecek

 

Bloomberg üzerinde çıkmış olan bir rapora bakılırsa Nintendo şirketi, mobil oyunla alakalı sektörden çekilme kararı almış durumda. Deneyime sahip bir analistin yapmış olduğu açıklamalar içerisinde, Nintendo şirketinin mobil oyun sektörü üzerinde aradığını bulamamış olduğu ve talep edilen getiri sağlanamadığından dolayı böyle bir kararın alınmış olabileceği ifade ediliyor. Firmanın mevcut bir durumdaki mobil oyunlarının tam olarak ne olacağı da şu anda hiç bir şekilde bilinmemekte.

Video oyunuyla alakalı sektörün köklü isimlerinden biri olarak öne çıkan Nintendo şirketi, gerek mevcut durumdaki oyun konsolları gerek ise geliştirmiş olduğu oyunlarla dikkat çekmeyi başarmış oldu. Firma, daha da fazla kendi oyun konsollarıyla alakalı olarak oyunlar tasarlamış durumda bulunsa bile bazı zamanlarda ise Nintendo şirketinin oyunlarını mobil platformlar üzerinde de gördük. Yaşanmış olan en son bir gelişme de Nintendo şirketinin, mobil oyun sektörü üzerinden çekilmekte olduğunu açıkça ortaya koymakta.

Bloomberg üzerinde yer almış bulunan bir rapora bakılırsa Nintendo şirketi, mobil oyunlarla alakalı sektörde çokta aradığını bulmuş değil. Üstüne üstlük finansal bir durumdaki veriler de bunun çok açık bir göstergesidir. Hal bu şekilde olduğunda da dev firma, enerjisini para getirmemekte olan mobil oyunlara değil, Nintendo Switch konsolu üzerine harcayıp bu konsolla alakalı oyun geliştirme konusunda karar vermiş bir vaziyette. Görünüşe bakılırsa Nintendo şirketi, karşımıza bundan sonra hiç bir şekilde yeni bir mobil oyunla çıkmamış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close