Teknoloji

Nikan şirketi D6 modelini tanıtmış durumda

Nikan şirketi D6 modelini tanıtmış durumda

 

Fotoğraf makinası üreticilerinin en önemlisi olarak öne çıkan Nikon, spor muhabirleri ve foto muhabirlerine özel olarak özelliklerini çok daha fazla geliştirmiş olduğu yeni amiral gemisi olarak öne çıkan Nikon D6 modelinin tanıtımını yaptı. Nikon şirketi ayrıca, D6 modelini ”Nikon şirket tarihinin en güçlü AF sistemi bulunan (otomatik bir şekilde netleme yapma) fotoğraf makinası” şeklinde tanımlamış durumda.

Nikon şirketi, 2020 senesiyle ilgili olarak yeni amiral gemilerinden DSLR fotoğraf makinasının tanıtımını yaptı. En büyük rakipleri arasında yer alan Canon şirketinin Canon 1D C Mark III adlı modelinin çok daha gelişmiş video özelliklerinin karşısına Nikon şirketi de, D6 adlı modelinin çok güçlü AF (otomatik bir şekilde netleme yapabilme) ve de AE (otomatik bir şekilde pozlama) şeklindeki özelliklerle çıkmış oldu.

Nikon şirketi, yeni amiral gemisi konumunda yer alan fotoğraf makinasını geliştirme süreci içerisinde video özelliklerinden daha da ileri fotoğraf çekilmesine çok daha fazla önem vermiş gibi gözüküyor. Nikon şirketi; ”Nikon şirket tarihindeki en güçlü AF sistemi” şeklinde isimlendirmiş olduğu 105 noktalı AF isimli sistemini, Nikon D6 modeliyle beraber kullanıma sunmuş oluyor.

Nikon D6 isimli modeli, selefi olarak öne çıkan D5 modelinden ortalama bir şekilde 1.6 kat daha yoğun bir odaklanma elde edebilmek amacıyla 3’lü sensör yapısı kullanmak ile kalmamakta aynı zaman içerisinde AF sisteminin özelleştirilmesi konusunda da izin vermiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close