Teknoloji

Mozilla şirketi o hizmetlerini sonlandırma kararı aldı

Mozilla şirketi o hizmetlerini sonlandırma kararı aldı

 

Mozilla şirketi, Firefox Send adlı hizmetiyle beraber Firefox Notes adlı hizmetinin fişini çektiği konusunda açıklamada bulundu. Firefox Send adlı hizmet, zaten bir müddettir askıya alındığı bilinen bir proje olsa bile Firefox Notes adlı uygulama, kullanıcıların aktif bir şekilde kullandığı bir hizmetti..

İnternet tarayıcısıyla alakalı sektörün en önemli isimlerinden biri olarak öne çıkan Mozilla şirketi, çok kısa bir zaman öncesinde sessiz sedasız bir şekilde 250 tane personelini işten çıkartmıştı. Yetkili isimler, konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalar üzerinde firmanın tekrardan yapılandırılacak olduğu duyurusunu yaptılar. Firmaya bakılırsa bu şekilde bir fikrin altında yer alan sebepse COVID-19’ten sonra döneme odaklanıp, değişiklik gösteren ihtiyaçlara yönelik ürünler üstünde yoğunlaşabilmekti. Yaşanmış olan en son gelişmeler, Mozilla şirketinin bu husustaki ilk adımı atmış olduğunu da göstermekte.

Mozilla şirketi, internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir basın açıklaması ile birlikte ‘Firefox Send’ adlı uygulama ile birlikte ‘Firefox Notes’ adlı hizmetlerinin fişini çekmiş olduğu konusunda duyuru yaptı. Bu söz konusu hizmetlerin bundan böyle desteklenmeyecek olduğunu ve ürün gamlarının arasında yer almayacak olduğunu açıkça belirten yetkili isimler, kullanıcıları hiç bir şekilde yarı yolda bırakmamanın yanı sıra verilerini dış kaynaklara aktarabilmek amacıyla da zaman tanınacak olduğunu söylemekteler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close