Teknoloji

Mozilla ile Kaios’tan ortaklık

Mozilla ile Kaios'tan ortaklık

 

KaiOS isimli işletim sisteminin üreticisi konumunda bulunan KaiOS Technologies şirketi hepimizin bilmekte olduğu, dünya üzerinde en fazla kullanılmakta olan internet tarayıcıları arasında yer alan Firefox’un üreticilerinden Mozilla şirketi, bugün fazlasıyla önemli bir beraberliğe sahne olmuş durumda. KaiOS Technologies şirketi ile birlikte Mozilla şirketi, KaiOS üzerinde yer alan Gecko motorunu geliştirebilmek amacıyla ortaklık kurmuş durumda.

İkilinin mevcut durumdaki ortaklığı, KaiOS içerisinde yer alan Gecko isimli motorunun kullanıcılar açısından daha çeşitli ve açık mobil internet kullanımını geliştirebilmek maksadıyla yola çıkmış oldu. Kai’nin söz konusu mühendislik alanı içerisinde elde etmiş olduğu tecrübeler ve Mozilla şirketinin yazılım hususundaki desteğiyle Gecko’nun karşımıza çıkacak yeni sürümleri, KaiOS tarafından desteklenen cihazlarda ve bu söz konusu cihazların web tabanlı kaynakları üzerinde kullanılabilir bir durumda bulunacak.

Gecko ayrıca, Mozilla Firefox isimli tarayıcıya güç vermekle beraber KaiOS’un da web tabanına sahip deneyiminin ana bileşeni şeklinde tanımlanabilmekte. KaiOS Technologies ile birlikte Mozilla arasında yer alan bu yeni ortaklık, KaiOS desteklemekte bulunan cihazların güvenliğinin yanı sıra performansını arttırabilmek üzre yola çıkmış olacak.

Söz konusu bu ortaklık cihazların güvenliğini ve de performansını arttırabilmenin yanında geliştiricilere çok daha yeni geliştirici kitleri de sunuyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close