Mobil

Motorola şirketinden Razr açıklaması geldi

Motorola şirketinden Razr açıklaması geldi

 

Katlanabilir özelliğe sahip telefonlar geçmiş olduğumuz birkaç ayın en fazla üzerinde konuşulmakta olan teknolojik gelişmelerinden bir tanesi haline geldi. Katlanabilir özelliğe sahip telefon furyası ortaya çıkmış olduğundan bu yana en fazla konuşulmakta olan telefonlardan bir tanesi de Motorola şirketinin nostaljik girişimlerinden Razr 2019 haline geldi. Firmanın 2004 senesi içerisinde çıkartmış olduğu Razr modelinin modern bir durumu şeklinde geliştirilmiş olan söz konusu bu telefon, katlandığı zaman sahip bulunduğu boyutu, nostaljik bir durumdaki ve şık görüntüsünden dolayı dikkatleri üstüne çekmiş oldu.

Bir müddet önce ön siparişe açılarak pazara girdiği zaman oluşmuş olan heyecandan hemen sonrasında CNET tarafından gerçekleştirilen dayanıklılık testi, telefonla ilgili olarak bir takım tartışmalara sebep oldu. Motorola Razr 2019 modeli, yalnızca 28.000 tane katlamadan hemen sonrasında mekanizması hiç bir şekilde kullanılmaz duruma geldi. Korkunç bir durumdaki test sonuçlarına yapılan yorumlar o denli olumsuz bir şekildeydi ki üretici firma hızlı bir şekilde konuyla alakalı açıklama gerçekleştirmek mecburiyetinde kaldı.

Motorola şirketi ilk önce CNET’in test esnasında kullanmakta olduğu makinanın Razr adlı modele dayanıklılık testi yapma konusunda uygun bulunmadığını savundu. Bu söz konusu savunma aslına bakılırsa çok doğru sayılabilir, çünkü ‘’FoldBot’’ ismi verilmiş olan bu makina telefonun günlük yaşamda kullanma esnasında maruz kalabileceği hareketleri hiç bir şekilde kullanmamaktaydı. Bir birey, telefonu bu şekilde sert ve de hızlı bir biçimde açıp kapatmaz idi. Öte yandan FoldBot telefonu komple kapatmamaktaydı. Firmaya bakılırsa telefonun olmasının gerekli olduğu gibi kapanmamış olması mekanizmayı zorlayan faktörler arasından bir başkası oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close