Mobil

Mobil işlemci pazarında büyüme var

Mobil işlemci pazarında büyüme var

 

Strategy Analytics şirketinin paylaşmış olduğu rapora bakılırsa mobil işlemci pazarı senenin ilk çeyreklik diliminde %6’lık bir büyüme göstermiş durumdayken Qualcomm şirketi de, %40’la pazarın hakimi olmayı devam ettirdi.

Koronavirüs ile alakalı salgın, bütün dünya üzerinde akıllı telefon satışlarının düşüş trendi göstermeye başlamasına sebep oldu. Buna rağmen küresel bir durumdaki mobil işlemci pazarı, 2020 senesinin ilk çeyrek içinde %6 büyüme gösterip 4.7 milyar dolar tutarında bir hacme ulaşmış vaziyette.

Strategy Analytics şirketinin paylaşmış olduğu rapora bakılırsa mobil işlemci pazarının zirve noktasında Qualcomm şirketinin yanı sıra HiSilicon şirketi ile birlikte Mediatek şirketi, Apple şirketi ve Samsung LSI şirketi yer almakta. Qualcomm şirketi, %40 seviyesindeki pazar payıyla beraber aslan payının sahibi olmuş durumdayken; HiSilicon şirketi %20, Apple şirketi de %15’lik bir pazar payına sahip durumda. Qualcomm şirketi de, mobil işlemcilerle alakalı pazarın %6’lık kısmını elinde tutmakta

Strategy Analytics şirketinin direktörü görevinde bulunan Sravan Kundojjala, COVID-19 virüsünden dolayı akıllı telefon satışları konusunda gözle görülür bir düşüş yaşanmış olmasına karşın Qualcomm şirketinin özellikle de dahili 5G modem bulunan Snapdragon 865 işlemcisinin yanı sıra Snapdragon 765G işlemcisi sayesinde gelirlerini artırmaya devam etmekte olduğunu da ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close