İnternet

Mixcloud kullanıcılarının verilerini satışa çıkarttılar

Mixcloud kullanıcılarının verilerini satışa çıkarttılar

 

İnternet platformu üstünden hizmet vermeye devam eden şirketlerin güvenlikle alakalı zaafiyetleri bazı zamanlardan kullanıcı verilerinin hiç bir şekilde geçmemesi gereken ellere geçmesine sebep olabilmekte. En son bir tane hacker, internet müzik yayın platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Mixcloud platformunun kullanıcılarına ait bilgileri açığa çıkartmış oldu.

Konuyla alakalı bir şekilde farklı basın kuruluşlarına da bilgi veren hacker, söylediklerini yapmış olduğunun ispatı şeklinde de örnek veriler göndermeyi ihmal etmedi. Hackerın eline yer alan bilgilerin arasında kullanıcı adlarının yanı sıra e-mail adresleri ile birlikte kodlanmış bir durumdaki şifre dizileri, kayıt tarihleri, IP adresleri ve ayrıca hangi ülkede bulundukları benzerindeki tüm bilgiler yer almakta.

Veriler üzerinde yapılmış olan incelemeler esnasında bu söz konusu bilgilerin 13 Kasım tarihi içerisinde veyahut daha da önceki bir dönemde sızdırılmış olduğu ortaya çıkmakta. ZDNet platformu, konuyla alakalı bir şekilde yapmış olduğu incelemeler esnasında verilerin doğru olduğunu da onaylamayı başarmış oldu. Mixcloud platformu ise bu söz konusu durumu cumartesi gününde blogu üzerinde paylaşmış olduğu bir açıklama aracılığıyla duyurmuş oldu.

Şirket, kullanıcılarından büyük bir kısmının Facebook aracılığı ile giriş gerçekleştirdiğini ve ellerinde ise bu söz konusu platforma ait herhangi bir şifre bilgisi bulunmadığını da açıklamasına ekledi. Öteki kullanıcıların ise kullanmış olduğu şifrelerinin güvende bulunduğunu, kodlanan şifrelerin çözülebilmesinin fazlasıyla zor olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close