Bilgisayar

Microsoft’un güncellemesinde hata

Microsoft'un güncellemesinde hata

 

Microsoft şirketinin sadece iki hafta önce paylaşmış olduğu güncellemenin kullanıcıların bazılarında mavi ekranın yanı sıra yükleme hataları ve de performans sorunlarına sebep olduğu ortaya çıkmış durumda. Kullanıcılar söz konusu bu sorunları raporladı fakat Microsoft şirketi de halen konuyla alakalı bir bilgi vermiş değil.

Microsoft şirketi sadece hafta öncesinde Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına özel olarak KB4541335 toplu güncellemesini paylaştı, fakat söz konusu bu güncellemenin Windows 10 işletim sistemi kullanılarında bir takım problemlere sebep olan bazı ciddi hatalarla gelmiş olduğu da konuşulmaya başlanmış durumda. Pek çok Windows 10 işletim sistemini kullanan, mavi ekranın yanı sıra önyükleme hatası ile birlikte performans düşüşü benzerindeki problemleri bildirmek amacıyla türlü Microsoft şirketi forumlarını kullanmış durumda. Forumlar üzerinde yorumlara bakılacak olunur ise, kullanıcıların sayfa hatasının yanı sıra önyükleme problemleri ile birlikte sistemden cevap alamama ve genel bir şekilde bir yavaşlık sorunuyla karşı karşıya olduklarını ifade ettikleri görülmekte.

24 Mart 2020 tarihi içerisinde gelmiş olduğu bilinmekte olan bu isteğe bağlı güncellemeyle ilgili olarak gerçekleştirilen geri bildirimler farklı forum sitelerine de yollandı. Kullanıcıların mavi ekran problemi ilk sırada olmak üzre birkaç değişik problem dile getirmiş olmaları ve hataları almış bulunan kullanıcı sayısının sürekli olarak artış göstermesi de olması burda dikkat çekmiş olan bir noktaydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close