Bilgisayar

Microsoft Windows 11 için sistem gereksinimlerini düşürecek mi?

Microsoft Windows 11 için sistem gereksinimlerini düşürecek mi?

 

Microsoft şirketi, Windows 11 işletim sisteminin sistem gereksinimleriyle alakalı çok daha yeni bir açıklamada bulunmuş durumda. Firma tarafından yapılmış olan söz konusu bu açıklamalar, Windows 11 işletim sistemiyle alakalı sunulmuş olan gereksinimlerin değiştirilebilecek olduğunu düşündürmekte. Fakat Microsoft şirketi, kartlarını kapalı oynamayı da sürdürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Microsoft şirketi, Windows 11 işletim sisteminin tartışılmakta olan hususlarından biri olarak öne çıkan sistem gereksinimleri konusuyla alakalı çok daha yeni bir açıklamada bulundu. Yapmış olduğu söz konusu bu açıklama içerisinde sistem gereksinimlerinin neye göre belirlenmiş olduğundan söz eden firma, şimdilik açıklanmış olan gereksinimlerin gelecek dönemlerde değişebilecek olduğu imasında bulundu. Öte yandan bilgisayarların Windows 11 işletim sistemini destekleyip desteklememekte olduğunun testini yapan PC Health Check adına sahip uygulama da şu zamanlarda kaldırılmış vaziyette.

Microsoft şirketi aracılığıyla hazırlanmış olan bir blog gönderisine bakılırsa firma, kullanıcılardan gelmiş olan tepkilerin farkında ve devam eden çalışmalarını da bu şekilde şekillendirmeye çalışmakta. Öte yandan bu noktada yarı iletken üreticileri de devreye girmiş bir vaziyette. Açıkça söylemek gerekirse Microsoft şirketinin yapmış olduğu açıklamalar, mevcut durumda bulunan sistem gereksinimlerinin Insider programının ardından değişebilecek olduğunu düşündürmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close