Uygulama

Microsoft Teams ile alakalı açıklama yaptı

Microsoft Teams ile alakalı açıklama yaptı

 

İnternet tarayıcıları ile internet sunucularının arasında son dönemlerde SSL sertifikası kullanılmaya başladı ve bu söz konusu sertifikanın sayesinde güvenli bir bağlantı kurulmuş oluyor. Geliştirici ekiplerin güvenli bir şekile bağlantı sağlamak maksadıyla oluşturmuş olduğu söz konusu bu standart, bugün Microsoft şirketinin başına adeta bir bela oldu.

Bir tane sertifikanın zamanının dolmuş olması, yazılım firmalarının olmasını talep ettiği belki de en son şey olarak öne çıkmaktadır. Yazılım devlerinden biri olarak öne çıkan Microsoft şirketi, bugün bu şekilde bir problemle karşı karşıya gelmiş oldu. Sertifikanın zamanının dolmasından dolayı Microsoft Teams ismine sahip olan uygulama, Microsoft şirketinin sunucularına erişmeyi başaramadı ve uygulama bir müddet boyunca kapalı kalmış oldu.

Microsoft şirketinin bu şekilde bir hata yapmış olması ve bundan dolayı problem yaşamış olması, çok ciddi bir organizasyon hatası bulunduğunu göstermekte. Teams kullanmakta olan bir çok topluluk, haftaya başlayabilmek amacıyla sisteme girmeye çalıştığı zaman problemlerle karşılaştı.

Şirket, Microsoft 365 Status ismine sahip olan Twitter hesabı üzerinden durumu açıklamış oldu. İlk önce problemin incelenmekte olduğunu ifade eden Microsoft şirketi, daha sonrasında ise paylaşmış olduğu açıklama üzerinde problemin sebebinin bir kimlik doğrulama sertifikasındaki hatadan kaynaklanmakta olduğunu duyurdu. Şirket, birkaç saatlik bir zamanın sonrasında yeni bir tane yama paylaştı. Bu söz konusu yamayla beraber de sertifika problemi giderilmiş olduğu Teams hizmeti tekrardan çalışır bir durumda geldi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close