İnternet

Microsoft şirketinin yeni adımı Internet Explorer’i daha hızlı öldürecek

Microsoft şirketinin yeni adımı Internet Explorer'i daha hızlı öldürecek

 

Microsoft şirketi, Chromium tabanına sahip Edge adlı tarayıcısının yeni sürümü ile beraber Internet Explorer kullanıcılarını yönlendirmeye gayret edecek. 1000 taneden çok internet sitesi, yeni güncellemeyle beraber Internet Explorer üstünden hiç bir şekilde açılamıyor olacak. Microsoft şirketi ise bunun sayesinde, Internet Explorer’ın ölüm sürecini hızlandırmış olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Microsoft şirketi, Chromium tabanına sahip olan Edge adlı tarayıcısını paylaştıktan sonra Internet Explorer’ı kaldırma konusunda bir karar aldı. Hatta firma, bir müddet önce yapmış olduğu özel açıklamalarla birlikte de Internet Explorer’ın sonunu getirebilecek tarihi duyurmuş oldu. Yaşanmış olan en son gelişmeler de Microsoft şirketinin, söz konusu bu süreci hızlandırma amacıyla radikal bir karar almış olduğunu göstermekte.

Internet Explorer, aslında fazlasıyla kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılıyor olsa da halen kullanımda yer alan bir tarayıcı. Fakat Microsoft şirketi, bunun bu şekilde devam etmesini de istememekte. Hatta firma, Chromium tabanına sahip olan Edge’in 84 koduna sahip sürümünden itibaren de bir takım internet sayfalarının Internet Explorer üstünden açılmasını engellemekte. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa firma, gelecek ay kullanıma sunulacağı açıklanan 87 kodlu sürümle Internet Explorer kullanmakta bulunan bütün kullanıcıları etkileyecek bir adım atmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close