Uygulama

Microsoft şirketinin sesli asistanı başarısız oldu

Microsoft şirketinin sesli asistanı başarısız oldu

 

Cortana ne kadar üzücü ki bazı hususlarda çok ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. 2 + 2 adlı soruya doğru yanıt verememekte olan sesli asistan herkesi çok fazla şaşırttı. Cortana adlı sesli asistanın özellikle de ofis çalışanları için çok büyük kolaylık sağlaması konusunda beklenti varken bu söz konusu başarısızlığı hayal kırıklığına neden olmuş durumda.

Microsoft şirketi geçmiş olduğumuz cuma gününde keşfedilmiş olan bu işlem hatasını doğrulamış bulundu. Cortana adlı sesli asistanın Windows 10 20H1 sürümü üzerinde bulunan hali, bir takım büyük eksikliklerle karşımıza çıkmakta. Bu söz konusu beklenmemekte olan eksikliklerden bir tanesi de Cortana adlı sesli asistanın temel seviye matematik işlemlerini yapamamakta olması. Bundan dolayı da Cortana adlı sesli asistanın geliştirilme çalışmaları sürecek

Microsoft şirketinin sesli asistanı olarak öne çıkan Cortana, Windows Görev çubuğu üzerine yerleştirilmiş bir vaziyette lakin Türkçe dil desteği bulunmadığından dolayı da ülkemizde kullanılamamakta olduğunu anımsatmamızda yarar var. Cortana adlı sesli asistanın kullanılabilmekte olduğu bir bilgisayar üzerinde simgeye tıkladığınız zaman sözlü bir şekilde Eyfel Kulesi’nin yüksekliğini ya da hava durumunu sorabilecek olduğunuz bu asistan, bilinmekte olduğu gibi Siri ile birlikte Google Asistan’ka benzeyen bir mantıkta çalışmakta lakin asistanın yapamamakta oldukları, onu mevcut durumdaki rakiplerinin daha da gerisine itmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close