Teknoloji

Microsoft şirketinden yeni bir platform

Microsoft şirketinden yeni bir platform

 

Microsoft şirketi, pandemiyle beraber bütün dünya üzerinde bir çok sektörün geçiş yapmış olduğu uzaktan çalışma modelini firmalarla ilgili olarak çok daha sürdürülebilir hale getirmeyi hedeflemiş olan yeni platformlarından Viva’yı duyurmuş oldu. Viva adlı platform, firma personellerinin iletişiminden eğitimine dek bir çok detayı bünyesi üzerinde toplayıp çok daha gelişmiş bir durumda olmasının yanı sıra pratik ve de çok yönlü bir uzaktan çalışabilme deneyimi sunmayı amaç ediyor.

Uzaktan çalışmayla alakalı model, uzun senelerden beri bir çok sektör içerisinde ”gerek olduğu durumlarda’ personellere sunulmakta olan bir olanaktı. Fakat ardımızda bırakmış olduğumuz senenin ilk dönemlerinde pandeminin yaşamımıza girmiş olmasıyla beraber iş dünyası da çok büyük bir mecburi değişim geçirmek zorunda kalmış oldu ve firmalar ise uzaktan çalışma modeline mecburi bir şekilde geçiş gerçekleştirdi.

Bu mecburi durumda olan geçiş, uzun senelerden beri süren fakat özellikle de çok büyük firmalar konusunda asla tam bir şekilde tamamlanamamış olan dijitalleşme sürecini de bayağı bir hızlandırmış oldu. Personellerin evlerinden çalışmaya başlamış olmasıyla beraber bütün iş akışını dijitalleştirmek mecburiyetinde kalmış olan firmalar, bir çok farklı nokta üzerinde problemlerle karşılaşmış oldu. Farklı bir takım çözümler üretilmiş ola da, bütün süreçlerin entegre bir şekilde ilerlemiş olduğu tek bir platform bulunmuyordu. Firmaların bu problemini çözebilecek dev adım da Microsoft şirketinden gelmiş oldu: Viva adlı platform.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close