Teknoloji

Microsoft şirketinden yeni bir patent

Microsoft şirketinden yeni bir patent

 

Microsoft şirketi yapmış olduğu özel bir bir patent başvurusuyla, firmanın çift ekrana sahip Surface Neo ile ilgili oyun kontrol cihazı eklentisi düşünmekte olduğunu açık bir şekilde göstermeye başladı. Surface Neo adlı bu ürün, büyük ekranından dolayı taşınabilir bir konsol deneyimi sunacak olabilir.

Microsoft şirketi, 2019 senesinin Ekim ayı içerisinde çift ekrana sahip Surface Neo’yu duyurup çok fazla dikkat çekmiş oldu. Duyuru esnasında cihazın bir takım tasarım özellikleri de gösterilmiş oldu. Microsoft şirketi tarafından alınmış olan yeni bir patent de Surface Neo’nun açıklanmış olandan daha da değişik özelliklere sahip olarak karşımıza gelebileceğini göstermekte.

Microsoft şirketi, Surface etkinliği kapsamında çift ekran bulunan cihazıyla beraber xCloud oyun hizmetini de kısa bir şekilde tanıtmıştı ve patent başvurusu tam bir şekilde bu noktaya odaklanmakta. Patent ile alakalı başvuruya bakılırsa Microsoft Surface Neo aynı zaman içerisinde oyun ve performans cihazı şeklinde karşımıza çıkacak olabilir. Microsoft şirketi, dokunmatik yüzey ya da oyun kontrol cihazı içeriğinde bulunan bir Surface Neo eklentisini patentle beraber göstermiş hale geldi.

Patente bakıldığında, Microsoft şirketinin Surface Neo tanıtımı esnasında sergilemiş olduğu özelliklerin büyük bir kısmını detaylandırıyor fakat manyetik klavyeyle alakalı bölümün oyun kontrol cihazı şeklinde kullanılabileceği de ifade ediliyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close