BilgisayarProgram

Microsoft şirketinden Paint ile alakalı yeni bir karar

Microsoft şirketinden Paint ile alakalı yeni bir karar

 

Microsoft şirketinin adeta bir efsane haline gelen uygulamalarından biri olarak öne çıkan Paint, geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde işletim sistemi üzerinden kaldırılacak olduğuna yönelik haberlerle adeta gündem haline gelmişti. Fakat daha sonrasında ise Microsoft şirketinin, Paint ismine sahip olan popüler uygulamasını öldürmeyecek olduğu ve hatta güncellemeyi sürdüreceği de açık bir şekilde ortaya çıkmış idi.

Paint isimli uygulamasını emekliye ayırma kararından vazgeçmiş olan Microsoft şirketinden şimdi ise çok daha yeni bir hamle gelmiş oldu. Microsoft şirketinin söz konusu bu hamlesine bakılır ise bundan sonraki dönem içerisinde Paint isimli uygulamanın yüklenip yüklenmeyecek olduğu da kullanıcıların insiyatifine bağlı durumda bulunacak.

Microsoft şirketinin gelecek senenin ilk dönemlerinde Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının hizmetine sunma konusunda planlar yaptığı ”Windows 10 20H1” isimli özel güncellemesindeki önizleme sürümü üzerindeki bilgilerden elde edilmiş olan verilere bakılır ise Paint isimli uygulama, gelecek dönemler içerisinde ”İsteğe Bağlı Özellikler” şeklindeki kategoriye taşınmış olacak. Bu şekilde ise Microsoft şirketinin klasik hale gelen Paint isimli uygulaması, yalnızca uygulamayı kullanma konusunda isteği bulunan Windows 10 işletim sisteminin kullanıcıları tarafından bilgisayarlarına yüklenmiş olacak.

Microsoft şirketinin söz konusu bu yeni hamlesi aslına bakılır ise hem bilgisayarları üzerinde Paint uygulamasını kullanma konusunda isteği olan kişileri hem ise bu klasikleşen uygulamayı kullanmamakta olan ve bilgisayarı üzerinde gereksiz bir şekilde yer kaplamakta olduğunu düşünen insanları çok fazla mutlu edecek gibi duruyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close