Mobil

Microsoft şirketinden mobil uygulamaları için karanlık mod kararı

Microsoft şirketinden mobil uygulamaları için karanlık mod kararı

 

Karanlık mod, yalnızca akıllı telefon üretici firmalarının takibinde bulunan bir özellik değildir. Uygulamala geliştiricilerin büyük bir kısmı da uygulamaları üzerine karanlık mod desteği ilave edebilmek amacıyla çalışmalarını devam ettirmekte. Şimdi ise söz konusu bu firmaların arasına teknoloji devlerinden biri olan Microsoft şirketi de katılmış oldu. Microsoft şirketi hem web hem ise mobil Office uygulamaları üzerine karanlık mod isimli özelliği getirebilmek amacıyla çalışmalarını devam ettirmekte olduğu konusunda bir açıklama gerçekleştirdi.

Microsoft şirketi tarafından yapılmış olan açıklamalara bakılır ise karanlık modla alakalı destek, gelecek aylar içerisinde hem Android işletim sistemi hem ise iOS işletim sistemine özel geliştirilmiş durumda bulunan uygulamalar üzerinde kullanıma hazır bir durumda bulunacak. Bu söz konusu açıklamaya bakılır ise gelecek dönemler içerisinde kullanıcıların çok sık bir şekilde kullanmakta oldukları Word ile birlikte Powerpoint, Outlook ve Excel benzerindeki uygulamaların çok büyük bir kısmı, karanlık modla alakalı desteğe kavuşmuş bir durumda bulunacaklar.

Outlook ile alakalı karanlık mod konusundaki destek, kullanıcıların manuel bir şekilde karanlık moda geçebilecek oldukları gibi bir toggle ile beraber gelmiş olacak. Fakat Outlook uygulaması üzerinde yer alan karanlık modla alakalı destek bunla da sınırlı bir durumda bulunmayacak. Söz konusu bu uygulama, telefon üzerinde yer alan tasarım stillerine bakılarak otomatik bir şekilde karanlık moda geçebilecek olduğu gibi, Android işletim sistemi üzerinde telefonun güç tasarrufu moduna alınması durumunda da otomatik bir şekilde etkinleşebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close