Bilgisayar

Microsoft şirketinden katlanabilir bir bilgisayar açıklaması

Microsoft şirketinden katlanabilir bir bilgisayar açıklaması

 

Microsoft şirketinin çift ekrana sahip bir Windows 10 işletim sistemi cihazı üstünde çalışmakta olduğu artık bir sır değil lakin yakın zaman içinde paylaşılan patent dosyaları, şirketin aynı zaman içerisinde bükülebilir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar geliştirmiş olduğu üstüne ipuçları vermekte. 2017 senesinin son dönemlerine gelinirken dosyalanmış ”Taşınabilir ile birlikte bükülebilir ekrana sahip cihaz”la alakalı dosyasının, dizüstü bilgisayarlarda ekranın iç tarafa doğru katlanmasını sağlamış olan yeni bir mekanizmayı açıklamış olduğunu da görmek olanaklı.

Aslında söz konusu bu patent dosyası herhangi bir Microsoft ürünü içerisinden söz etmiyor olsa da, bükülebilir özelliğe sahip ekran teknolojisinin dizüstü bilgisayarlar üzerinde, giyilebilir özelliğe sahip cihazlar üzerinde ve el cihazları üzerinde de kullanılabilecek olduğunu vurgulamakta. Patent aynı zaman içerisinde fazla yüzeyli cihazlarda bükülebilir özelliğe sahip ekran projesinin donanımsal durumdaki çalışmalarıyle alakalı detaylar vermekte.

Patent ile ilgili dosyalar pek çok zaman piyasaya sürülmüş ürünle örtüşmüyor olsa bile, bükülebilir özelliğe sahip ekranlar son zamanlar içerisinde yaygınlaşmış bir halde. Konsept ise, en iyi bir biçimde Samsung şirketinin akıllı telefonları üzerinde ve Royale Flexpai cihazı içinde görülebilir. Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sisteminin katlanabilir özelliğe sahip cihazlar için çıkacak bir versiyonu üstünde çalışmakta olduğu açıklamasında da bulunmuş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close