İnternet

Microsoft şirketinden hata avı etkinliği

Microsoft şirketinden hata avı etkinliği

 

Teknoloji devlerinden biri olan Microsoft şirketi, çok uzun bir zamandan beri Chromium tabanına sahip yeni internet tarayıcılarından Edge üstünde çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor. Birkaç aydan beri beta testleri halen süren yeni Edge tarayıcısıyla alakalı özel bir etkinlik başlatmış olan Microsoft şirketi, yazılım üzerinde yer alan güvenlik açıklarıyla birlikte problemlerini bulmuş olanlara 1.000 dolar ila 30.000 dolar arasında değişiklik gösteren ödüller vermeye başlıyor.

Microsoft şirketinini dağıtacağı açıklanan bu ödüller, tarayıcı üzerinde yer alan hata ve problemlerin teşkil etmiş olduğu risklere bakılarak bir takım değişkenlik göstermekte. Örnek olarak sahtecilik ile alakalı güvenlik açıklarının tespit edilmiş olması durumu 1.000 dolar ila 6.000 dolar tutarının arasında ödüllendirmekteyken uzaktan kod çalıştırma işlemleri ile alakalı güvenlik açıklarıysa 1.000 dolar ila 10.000 dolar tutarının arasında ödüllendirmekte.

Konu ile alakalı açıklamalar esnasında Microsoft şirketi, siber güvenlikle alakalı uzmanların bakması gerekli yerleri de net bir şekilde açıkladı. Buna bakılır ise siber güvenlikle alakalı uzmanların Chromium tabanına sahip Edge isimli tarayıcısının ”Internet Explorer Modu” ile birlikte Azure Active Directory, Microsoft Hesabı ya da Application Guard kullanarak oturum açmasıyla alakalı özelliği ve de ”PlayReady DRM” benzerindeki özellikleri konusunda güvenlik açığı bulabilmeleri gerekli oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close