Bilgisayar

Microsoft şirketinden Edge açıklaması geldi

Microsoft şirketinden Edge açıklaması geldi

 

Microsoft şirketi yeni internet tarayıcılarından Chromium tabanına sahip Edge ile ilgili oluşturmuş olduğu bir destek sayfası üzerinde, kullanıcılara niçin yeni Edge tarayıcısını kullanmalarının gerekli olduğunu anlatmakta. Fakat söz konusu bu destek sayfasının ana başlığının ”Microsoft Edge kaldırılamıyor” problemini içermekte olması da, kafaları karıştırmakta.

Microsoft şirketi, 2020 senesinin ilk dönemlerinde yeni internet tarayıcılarından Chromium tabanına sahip Edge’i kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Azımsanması çok zor bir kullanıcı kitlesi tarafından çok kısa bir zaman içinde benimsenmiş olan bu internet tarayıcısı, Microsoft şirketinin bugüne dek geliştirmiş olduğu en iyi internet tarayıcı olma yolunda çok sağlam adımlarla ilerlemekte. Fakat Microsoft şirketi, söz konusu bu yeni internet tarayıcısını Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına mecburi kılmaya çalışmakta ve böyle olması da kullanıcıları açık bir şekilde rahatsız etmekte.

Microsoft şirketi, yeni Edge tarayıcısını piyasaya çıkardıktan hemen sonra isteğe bağlı bir yazılım şeklinde sunmuştu. Yani aslında isteği bulunan kullanıcılar, Chromium tabanına sahip Edge ile alakalı hazırlanmış internet sayfasına ulaşıp bu tarayıcıyı indirebilmektelerdi. Fakat Microsoft şirketi, çok kısa bir zaman öncesinde Edge adlı tarayıcısını bir güncelleme şeklinde sunmaya başlamış oldu. Yani aslına bakılırsa her bir Windows 10 işletim sistemi kullanıcısı, ”kritik” bir güncellemenin ardından yeni Edge modelinin bilgisayarlarına yüklenmiş olduğunu da gördüler. Üstüne üstlük yeni tarayıcı sistemden kaldırılmamaktaydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close