Uygulama

Microsoft şirketinden Cortana kararı

Microsoft şirketinden Cortana kararı

 

Teknoloji firmaları, son dönemler içerisinde piyasaya çıkartmış oldukları ürünler üzerinde gerçekleştiği gibi geliştirmiş oldukları yazılımlar konusunda da çok ciddi bir rekabet içerisinde. Bu söz konusu yazılımların bir kolu olarak öne çıkan sesli asistanlar hususunda piyasa üzerinde pek çok alternatif yer alıyor. Siri ile birlikte Alexa ve Google Asistan benzerindeki popüler hale gelen sesli asistanların yanında çıkmış olduğu günden bu yana beklentileri hiç bir şekilde karşılamamış olan Cortana ise bu alternatifler arasında yer alıyordu. Cortana isimli sesli asistanın geliştiricisi konumunda yer alan Microsoft şirketi, sesli asistanın geleceğiyle alakalı fazlasıyla kritik bir karar almış bir durumda.

Ülkemiz içerisinde yer almıyor olsa bile Cortana isimli sesli asistan, bir zamandır bir takım ülkeler içerisinde farklı bir uygulama şeklinde kullanılabilmekte. iOS işletim sistemi ile birlikte Android işletim sistemi üzerinde kullanılabilmekte olan bu sesli asistan, şu zamanlarda artık yolun sonuna gelmiş gibi gözükmeye başladı. Microsoft şirketinin bugün içerisinde paylaşmış olduğu bir tane destek makalesine bakılır ise Cortana isimli sesli asistan uygulaması, 31 Ocak 2020 tarihi itibariyle Birleşik Krallık ile birlikte Kanada ve de Avustralya’da yer alan kullanıcılar tarafından hiç bir şekilde indirilemiyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close