Mobil

Microsoft şirketinden Adobe Flash konusunda uyarı geldi

Microsoft şirketinden Adobe Flash konusunda uyarı geldi

 

Adobe Flash bu senenin son günlerinde teknoloji tarihindeki tozlu raflarda yerini almış olacak. Microsoft şirketi de Edge adlı tarayıcının Adobe Flash desteğinin sona erecek olduğunu bir defa daha anımsatmış durumda.

Bir zamanlar internet dünyasına damgasını vurmayı başaran Adobe Flash, son seneler içerisinde de gözden düşmeye başlamıştı. Bu senenin sonu itibariyle de Adobe Flash desteği sona ermiş olacak. Teknoloji devi firmalar da bu hususta müşterilerini uyarmaya devam ediyor.

Microsoft şirketi de çok uzun bir zamandan beri beklenmekte olan biçimde bu senenin son günlerinde Adobe Flash desteğine son verecek olduğu konusunda açıklama yapmıştı. Şirket, bundan böyle senenin son dört ayına girmiş olduğumuz şu günler içerisinde müşterilerine özel olarak bir anımsatma daha paylaştı.

Aslında ardımızda bırakmış olduğumuz sene de Adobe Flash’a veda edecek olduğu konusunda açıklama yapıp sonradan karar değiştirmiş bir durumda olsa bile Microsoft şirketi bu sene fazlasıyla kararlı bir durumda. Bunu ise son yayınlamış olduğu güncellemeyle açıkça göstermekte. Adobe 2017 senesi içerisinde Flash’ı sona erdirdiğini açıkladığından bu yana tarayıcılar birer ikişer mevcut durumdaki desteklerini çekmeye devam ediyordu..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close