BilgisayarUygulama

Microsoft şirketi Wordpad konusunda da kararını değiştirdi

Microsoft şirketi Wordpad konusunda da kararını değiştirdi

 

Dev durumdaki firma, 10 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen güncelleme ile birlikte Paint isimli uygulamayı yeniden işletim sistemine ekleme sözünü yerine getirmiş durumdayken kullanıcılar tarafından yine sık bir şekilde kullanmakta olduğu Windows işletim sisteminin klasikleşmiş uygulamaları arasında yer alan WordPad isimli uygulamayı da tıpkı Paint isimli uygulamasında olduğu gibi isteğe bağlı bir şekilde yükleme kapsamına almış bir durumda.

Windows 10 işletim sisteminin 20H1 isimli güncellemesine ait en son ön izlemesi 18963’e bakıldığında, hem WordPad isimli uygulamanın hem ise klasikleşmiş Paint isimli uygulamanın bundan böyle Windows 10 işletim sisteminde isteğe bağlı uygulamalar listesi içerisinde yer aldığını bizlere açık bir şekilde göstermiş oluyor. Bu söz konusu değişikliğin yaşanmasıyla birlikte WordPad uygulamasıyla beraber Paint isimli uygulama, Windows Media Player isimli uygulamanın yanı sıra Internet Explorer benzerindeki eski kült durumuna gelen Windows uygulamalarının arasında yer alıyor.

Windows 10 işletim sisteminin 20H1’den daha önce gelen sürümü, zaten Microsoft Paint isimli uygulamayı isteğe bağlı uygulamalar listesi içerisine dahil etmişti fakat o zamanlarda ise işlevsel bir şekilde bu özelliğin kullanılabilmesi çok mümkün değildi. Bu gelecek yeni sürümle birlikte bu söz konusu 2 tane klasik hale gelmiş Windows işletim sistemi uygulamasını da isteğe bağlı bir biçimde kullanabiliyor olacaksınız.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close