Bilgisayar

Microsoft şirketi Windows 7 Pro kullanıcılarına bildirim gönderiyor

Microsoft şirketi Windows 7 Pro kullanıcılarına bildirim gönderiyor

 

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde merkezi bulunan teknolojinin devlerinden Microsoft şirketi, Windows 7 işletim sistemiyle alakalı geri sayımı devam ettiriyor. Firma, fazlasıyla kısa bir zaman geçtikten sonra, 14 Ocak 2020 tarihi içerisinde Windows 7 Professional sürümü de arasında yer almak üzere bütün Windows 7 işletim sistemi sürümlerinin fişini çekmiş olacak. Durum bu şekilde olunca da firma, sona yaklaşılmış olan her gün kullanıcıları, biraz daha sıkıştırma konusunda karar vermiş bir vaziyette.

Aslında Microsoft şirketi, XP işletim sisteminin sonu geldiği zaman da buna benzeyen bir taktik uygulamaya başlamış ve kullanıcıların hepsine, Windows işletim sisteminin daha üst sürümlerine geçiş yapmaları amacıyla bildirimler yollamıştı. Tekrar aynı hamleyi uygulama konusunda karar alan Microsoft şirketi, şimdi ise 15 Ekim tarihi içerisinde kullanıcılara yollamış olduğu yazılım güncellemesi ile birlikte bildirim yollamaya başladı. Söz konusu bu bildirim, tüketicileri Windows 10 işletim sistemini kullanmaya davet etmekte.

Eğerki sizler de hali hazır bir şekilde Windows 7 Pro işletim sistemi kullanmaktaysanız ve geçtiğimiz birkaç günden beri alakalı bildirimi görmeye başlamış bir durumdaysanız, buna sebep güncelleme ise ‘KB4493132’ koduna sahip güncellemedir. Bu sürekli çıkan bildirimlerden kurtulma konusunda isteğiniz varsa yapabilecek olduğunuz tek bir işlem, bu söz konusu güncellemeyi tamamen kaldırmaktır.

15 Ekim tarihi içerisinde paylaşılmış olan bu güncellemenin notlarına yakınen bakıldığı zaman, bu söz konusu bildirimleri kimlerin almayacak olduğu da kesin bir biçimde açıklanmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close