Teknoloji

Microsoft şirketi Windows 10 üzerindeki takvimi değiştirdi

Microsoft şirketi Windows 10 üzerindeki takvimi değiştirdi

 

Teknoloji devlerinden biri olan Microsoft şirketinin son duyurduğu işletim sistemlerinden Windows 10 işletim sistemiyle alakalı çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Microsoft şirketinin yeni yapmış olduğu tasarım değişikliği de Takvim uygulaması gibi gözüküyor. Windows 10 işletim sistemi ve Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çalışmalar yürüyüp yenilenen özellikleri Twitter platformu üstünden duyurmuş olan ”Aggiornamenti Lumia” sayesinde ortaya çıkartılmış yeni tasarım, Takvim isimli uygulamayı az daha şık bir duruma getirmişken işlevselliği de arttırmış oluyor.

Aggiornamenti Lumia’nın paylaşmış olduğu haber görselinde de yer alan ekran görüntüsüne bakılır ise Microsoft şirketi, tasarım konusunda görselliği çok daha ön plana çıkartmış oluyor ve takvimle ilgili görünümün değiştirilmesini de sağlamış olan gün ile birlikte hafta, ay ve sene benzerindeki seçenekleri tek bir butonun alt kısmında toplamış gibi gözüküyor. Takvim’in sol kısmında yer alan ve aylık takvimi göstermekte olan menü ise hem az daha geniş tutulmuş hem ise biraz sadeleştirilmiş bir vaziyette.

Söz konusu bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak olduğu da daha bilinmemekte fakat gelecek dönemlerde bu söz konusu yeni tasarımın ”Windows Insider” kullancıları için sunulması konusunda bir beklenti var. Gerçekleştirilecek testlerin hemen sonrasında ise Takvim ile alakalı uygulamanın yeni tasarımı, bütün kullanıcıların hizmetine sunulmuş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close