TeknolojiUygulama

Microsoft şirketi tarafından Skype for Business Online isimli özelliğin fişi çekiliyor

Microsoft şirketi tarafından Skype for Business Online isimli özelliğin fişi çekiliyor

 

Microsoft şirketinin Teams adına sahip blogu üzerinde paylaşılmış olan bir mesaj içerisinde, Akıllı İletişim Ürünleri Pazarlama grubunda yer alan kıdemliler arasından James Skay, Skype for Business Online isimli platformun 31 Temmuz 2021 tarihi içerisinde kaldırılacak olduğu konusunda açıklama yaptı. Hizmet, bundan böyle Office 365 isimli servisle gelmiyor olacak.

2016 senesinin son aylarına doğru duyurusu yapılan Teams isimli blog, Microsoft şirketinin Slack isimli popüler platformla rekabet içinde bulunan uygulaması ve geçmiş olduğumuz senenin Ağustos ayından bu yana yavaş bir şekilde Skype for Business’in yerini almaya başlamış bir durumda. Çok şaşırtan şey ise firmanın Mart ayının ilk günlerinde yapmış olduğu açıklama içerisinde, Mac’te yer alan Skype Meetings isimli uygulamanın yerini Teams isimli yeni platformun değil, Skype for Business Online’ın alacak olduğunu ifade etmesiydi.

Söz etmiş olduğumuz sonlandırma tarihinin daha ilerisinde yeni Office 365 isimli eklentilerin 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle Skype for Business Online’dan ziyade direkt olarak Teams uygulamasına ilave edilecek olduğunu da belirtmemizde yarar var.

Bugün içerisinde yapılmış olan bu açıklama, Skype isimli uygulamanın tüketici sürümünü ya da Skype for Business sunucusunu hiç bir şekilde etkilememekte. 2 önemli durumdaki hizmette muhtemel olarak ifade edilen tarihe kadar çalışmayı sürdürecektir.. bilmekte olduğunuz gibi Microsoft şirketi, Slack isimli popüler platforma rakip açısından Teams uygulamasını çıkartma konusunda bir karar almıştı ve çalışan personellerine de Slack’i kullanmalarını kesin bir şekilde yasaklamıştı. Microsoft şirketinin, Teams isimli platformu üstüne yoğunlaşmak istediğinden dolayı da Skype for Business Online isimli platformu gözden çıkartmış olması muhtemel.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close