Uygulama

Microsoft şirketi iOS üzerindeki uygulamalarının ara yüzünü değiştirdi

Microsoft şirketi iOS üzerindeki uygulamalarının ara yüzünü değiştirdi

 

Çok kısa bir zaman öncesinde mobil uygulamalarının tasarımını değiştirecek olduğunu ifade eden Microsoft şirketi, sözünü tutmuş bir durumda. iOS platformuna özel olarak geliştirmiş olduğu Office uygulamalarını güncelleme kararı alan teknolojinin devi, bundan böyle daha sade bir durumda ve hız odaklı uygulamalar sunmakta.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknolojinin devlerinden Microsoft şirketinin kullanıcılara sunmuş olduğu hizmetlerden biri de ”Office”. Tüketiciler, Microsoft şirketinin Office uygulamaları aracılığı ile onlarca sayıda belge düzenleyebilmekte ve çeşitli hesaplamalar gerçekleştirebilmekteler. Seneler öncesinde piyasaya sürülmüş olduğunda yalnızca PC platformuyla alakalı kullanılabilmekte olan Office uygulamaları, şu zamanlarda akıllı telefonlar üstünden de kullanılabilmekte.

Microsoft şirketi, çok kısa bir zaman öncesinde akıllı telefonlarla alakalı geliştirmiş olduğu Office uygulamaları ile alakalı bir takım açıklamalar gerçekleştirmiş, bahsi geçen uygulamaların genel görünümlerinin değiştirilecek olduğu konusunda açıklamada bulunmuştu. Teknolojinin devi, vermiş olduğu sözü tuttu ve iOS işletim sistemiyle alakalı sunmuş olduğu Office uygulamalarının arayüzlerini değiştirmiş bulundu. Böylece de kullanıcılar, bundan böyle daha sade tasarıma sahip bir durumda ve hız odaklı hale gelmiş olan Office uygulamaları kullanabiliyor olacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close