Teknoloji

Microsoft şirketi çok cesur bir değişikliğe imza attı

Microsoft şirketi çok cesur bir değişikliğe imza attı

 

Microsoft şirketi, aylık abonelik servislerinden biri olarak öne çıkan Xbox Game Pass’in isminde çok ufak bir değişikliğe gitmiş durumda. Xbox Game Pass bundan böyle sadece ”Game Pass” ismiyle kullanımda bulunacak. Microsoft şirketinin tam olarak niçin bu şekilde bir değişiklik yapmış olduğu da bilinmemekte.

Dünya üzerinde yer alan en büyük yazılım firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan Microsoft şirketi, hem Windows işletim sistemi hem ise Xbox konsol kullanıcılarına Xbox Game Pass isminde bir tane abonelik sistemi sunmakta. ”Oyun sektöründeki Netflix’i” şeklinde nitelendirilmekte olan Xbox Game Pass, aylık abonelik sistemi ile birlikte kullanıcıları için çok geniş bir oyun kütüphanesinin kapılarını aralamış oluyor.

Microsoft şirketi, Xbox Game Pass ile birlikte Xbox Game Pass PC hesapları üzerinden ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde paylaşmış olduğu çok tuhaf tweetlerle yeni bir duyuru gerçekleştirmiş oldu. Şu zamana dek ister Windows işletim sistemi isterseniz de Xbox sahibi olun, Xbox Game Pass ismiyle kullanmakta olduğunuz abonelik servisinin ismi bundan sonra sadece Game Pass olarak kullanımda bulunacak.

Burda yer alan en ilginç nokta ise, Microsoft şirketinin profil resmiyle beraber kapak görseli benzerindeki Games Pass afişleri üzerinden ‘‘Xbox’’ ibaresini silmiş bulunmasına karşın Twitter kullanıcı isminde Xbox ibaresinin yer almayı sürdürmesi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close