İnternet

Microsoft şirketi artık haber editörü kullanmıyor

Microsoft şirketi artık haber editörü kullanmıyor

 

Microsoft Haber platformunun ün kazanmış haber sitelerinden MSN.com üzerinde yer alan çok fazla sayıda editörün işten çıkartılmış olduğu ve yerlerine ise yapay zekayla çalışabilen çok özel bir sistem getirilmiş olduğu söylenmekte. İşten çıkartılan 50 personelin ise ”doğrudan çalışmakta olan personel” olmadığı ifade ediliyor.

Microsoft şirketinin CEO’su görevinde bulunan Satya Nadella sürekli olarak işçilerin yerlerine yapay zekanın (AI) kullanımı gerçekleştirilmesindense yapay zekanın da işçilerle beraber kullanılmakta olduğu bir sistemi savunmaktaydı. Bununla beraber görünene bakılırsa Microsoft şirketi her bir şeyi yapay zekanın yapmış olduğu bir çözüm fırsatının eline geçmiş olduğu durumda da böyle bir şeyi seve seve uygulamakta.

BusinessInsider platformu üzerinde yer almış olan habere bakılırsa Microsoft Haber, MSN.com platformu üzerinde yer alan onlarca sayıdaki editörü işten çıkarttı. Microsoft Haber bu editörler yerine yapay zeka aracılığıyla çalıştırılmakta olan bir haber seçme sistemi kullanmaya başlamış durumda. Amerika Birleşik Devletleri’nde haber denildiği zaman akıllara gelen en önemli internet sayfalarından bir tanesi olarak öne çıkan MSN.com, 140 tane ülke arasından 500 milyon kişiye ulaşmakta. Yapay zeka sistemiyle beraber toplamda 50 tane personelin işten çıkartıldığı da ifade ediliyor. Bu söz konusu çalışanların Microsoft şirketinin direkt çalışanı olmadığı, Aquent ile birlikte MAQ Consulting benzerindeki istihdam ajansları aracılığıyla çalışmakta oldukları ifade ediliyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close