Mobil

Microsoft Phone neden tarihe karışmış durumda?

Microsoft Phone neden tarihe karışmış durumda?

 

Windows şirketi, 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren mobil telefonları üzerinde sunmuş bulunduğu işletim sistemi Windows Phone’un bundan böyle güncelleme almayacak olduğu konusunda duyuruda bulunmuştu. Bu söz konusu hezimet, Microsoft şirketi ile birlikte Windows tarihi üzerinde çok büyük bir başarısızlık şeklinde görülmeye başlanmış oldu.

Windows işletim sisteminin en büyük maksatlarından bir tanesi, Windows Phone işletim sistemini en az Android işletim sistemi kadar güçlü bir işletim sistemi haline getirmeyi başarmaktı. Fakat söylenenlere bakılır ise Bill Gates, Google şirketi ile birlikte Gmail ve de Haritalar benzerindeki hizmetlerini çok fazla hafife almaya başlamıştı ve böyle olması da kaçınılmaz bir sonun ilk temellerini atmak anlamına geliyordu. Firma Google şirketini o denli önemsememekteydi ki Google şirketi Windows ile birlikte Windows 8 konusunda uygulama geliştirmeyle alakalı işi 2012 senesinde bırakmıştı.

Başarısızlığın arkasında yatmakta bulunan ikinci neden de dokunmatik telefonlar üzerinde iyi çalışan fakat Windows 8 işletim sisteminde masaüstüne entegre edildiği zaman beklentilerin fazlasıyla altında kalmış olan Microsoft şirketinin Metro arayüzüydü. Bu söz konusu hata, Microsoft şirketinin tamamen ”başarısız bir Windows 8 işletim sistemi” damgasını yemesine neden olmuştu. Microsoft şirketinin Windows Mobile işletim sistemini Windows 8 işletim sistemiyle harmanlama konusundaki kararı, firma açısından geri dönüşü bulunmayan çok önemli bir hataydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close