Teknoloji

Microsoft Edge Legacy adlı yapım Microsoft şirketi tarafından desteklenmiyor

Microsoft Edge Legacy adlı yapım Microsoft şirketi tarafından desteklenmiyor

 

Teknoloji devlerinden biri olan Microsoft şirketi, EdgeHTML tabanına sahip internet tarayıcılarından Microsoft Edge Legacy adlı tarayıcının desteğinin bugün sona ermiş olduğu açıklamasında bulundu. Firma, internet tarayıcısının kiosk adlı modu kullanmakta olanlar için de bir uyarıda bulunmuş oldu.

Seneler boyunca internet tarayıcısı ile birlikte kullanıcılara hitap etme konusunda zorlanmış olan Microsoft şirketi, son dönemlerde söz konusu bu kötü ününü biraz daha iyiye çevirmeyi başarmış oldu. Firmanın bunu gerçekleştirebilmesinin önünü açmakta olan şeyse Chromium tabanına sahip Microsoft Edge adlı tarayıcıydı. Bir seneden daha uzun bir zamanın öncesinde piyasaya sürülmüş olan Microsoft Edge adlı tarayı, şu zamanlarda da milyonlarca cihaz üzerinde kullanılmakta.

Pekala Chromium tabanına sahip olan Microsoft Edge adlı tarayıcıdan daha önceki Edge sürümüne tam olarak ne oldu? EdgeHTML tabanına sahip olan ve bugüne dek Microsoft Edge Legacy ismiyle kullanılabilmekte olan o söz konusu tarayıcı, bundan böyle yaşam döngüsünü tamamlamış oldu. Microsoft şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz Ağustos ayı içerisinde Edge Legacy desteğinin 9 Mart tarihinde sona erecek olduğu açıklanmış idi

Microsoft şirketi, bugün paylaşmış olduğu blog yazısı içerisinde Microsoft Edge Legacy’nin desteğinin sona ermiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. İnternet tarayıcısı, bundan böyle hiçbir tane güvenlik güncelleştirmesi almamış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close