Bilgisayar

Microsoft bulut tabanlı işletim sistemi üstünde çalışıyor

Microsoft bulut tabanlı işletim sistemi üstünde çalışıyor

 

Açıklanmış olan raporlardan bazılarına bakılırsa Windows, bulut tabanına sahip bir işletim sistemi olarak öne çıkan Windows 10 CloudPC üstünde çalışmalar yapmayı sürdürmekte. Kurumsal pozisyondaki müşterilere sunulacağı açıklanan bu söz konusu sistemle beraber yöneticiler, firma içinde yer alan bilgisayarlara çevrimiçi bir biçimde her türdeki cihazdan çok basit bir şekilde erişim sağlayabiliyor olacak.

Güvenilir durumda bulunan kaynaklara bakılırsa Windows, yönetici olanların Windows 10 işletim sistemine uzaktan erişim sağlayabilmesine olanak sunacak CloudPC ismine sahip çok daha yeni bir PC deneyiminin üstünde çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Yerel bir şekilde yüklenmekte olan Windows’un yerini almayacağı açıklanan bu yeni sistem, yalnızca kurumsal pozisyondaki müşteriler için sunulmak amacıyla tasarlanmakta.

CloudPC işletim sistemiyle beraber Windows’un nihai maksadı, işletim sistemini bulut üstünden çalıştırıp, işle alakalı olan uygulamaların yanı sıra programlara herhangi bir cihaz üzerinden çok basit bir şekilde erişim sağlayabilmek. Aynı zaman içerisinde cihazların yapılandırılma işlemlerine yönelik çok önemli güncellemelerin yanı sıra iyileştirmeleri de çok daha basit bir biçimde temin etmesi hedeflenmekte olan bu yeni sistemin, 2021 senesinin bahar döneminde gelmesi konusunda da beklentiler var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close