Teknoloji

Microsoft Azure kullanımında büyük bir artış

Microsoft Azure kullanımında büyük bir artış

 

Bütün dünya üzerinde etkili olmaya başlayan koronavirüs ile alakalı salgın bir çok insanın evden çıkamamasına neden olmuş durumda. Farklı uygulamaların yanı sıra internet hizmetlerinin kullanımında da artış oldu. Microsoft şirketinin bulut platformu olarak öne çıkan Azure hizmetine karşı isteğin %775 oranında artmış olduğunu resmen duyurdu.

Bu hafta sonunda Microsoft şirketi, koronavirüs ile alakalı pandeminin bünyesi üzerinde yer alan hizmetler üstündeki etkisine yönelik çok önemli bir açıklamada bulundu. Firma, iş yeri sohbetinin yanı sıra toplantılar ile birlikte notlar ve de eklentilerden meydana gelen platformu Microsoft Teams kullanımı konusunda çok büyük bir artış meydana geldiğini ve günlük 44 milyon taneden çok kullanıcı tarafından tercih edilerek kullanıldığını ifade etti. Microsoft şirketi, bulut hizmetlerinin kullanımı konusunda %775 seviyesinde muazzam bir artış meydana geldiğini de sözlerine ilave etti. Taleple ilgili artışa karşın, çok önemli hizmet kesintileri yaşanmamış olması da çok önemli bir nokta şeklinde vurgulanmış durumda.

Microsoft şirketi, Windows Sanal Masaüstü kullanımı konusunda da 3 kat artış gerçekleştiğini ve bunun nedeninin şu anda evden çalışmak mecburiyetinde bulunan insanlar olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close