Uygulama

Messenger ve Instagram sohbetleri resmen birleşmiş durumda

Messenger ve Instagram sohbetleri resmen birleşmiş durumda

 

Facebook platformu; Messenger ile birlikte Instagram DM’yi resmi bir şekilde birleştirmiş olduğu duyurusunu yaptı. Şu zamanlarda çok sınırlı bir sayıda ülke üzerinde hizmete açılmış olan bu özellik, yakın bir zaman sonra küresel bir şekilde yayınlanmış olacak. Birleşme ile beraber bir takım yeni özellikler de bizleri beklemekte.

Facebook platformu, elinde bulunmakta olan çok büyük platformları birleştirme amacıyla çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etmekte. Firmanın Facebook’un yanı sıra Instagram ile birlikte WhatsApp konusunda planlamış olduğu birleşik mesajlaşma hizmeti üzerinde sonraki aşamaya geçilmiş oldu. Yeni geçilmiş olan sistemle beraber Facebook Messenger ile birlikte Instagram DM tamamen birleşmiş hale geldi. Tabii ki de Facebook platformu, bir çok yeni özelliğinde gerçekleşmiş olduğu gibi bu özelliğini de kademeli bir şekilde getirmekte.

Firma, söz konusu bu yeni sistemi resmi bir şekilde başlatmış olsa bile şimdilik sadece birkaç tane ülke ile sınırlandırmış oldu. Aslına bakılırsa firmanın planları ilk önce ardımızda bırakmış olduğumuz senenin ilk dönemlerinde ortaya çıkmış idi. The New York Times aracılığıyla ortaya atılmış olan söz konusu iddiayı Facebook platformunun CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg onaylamış, fakat bu söz konusu sürecin biraz da zaman alabilecek olduğunu ifade etmişti. Görünene bakılırsa o zaman, artık gelmiş durumda.

Instagram platformu, ardımızda bırakmış olduğumuz ay paylaştığı bir güncelleme üzerinde bu özelliği tanıtmaya başlamıştı. İki tane Facebook uygulamasının mevcut durumdaki simgelerini göstermekte olan bir mesaj üzerinde; ‘Instagram üzerinde mesajlaşmanın çok daha yeni bir yolu var’ şeklindeki ifadelere yer verilmişti. Aslında yine de güncellemeyi indirmiş olsanız bile ülkemiz içerisinde şu anda kullanımda değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close