İnternet

Mesajlaşmayla alakalı servisleri birleştirme kararı aldı

Mesajlaşmayla alakalı servisleri birleştirme kararı aldı

 

Facebook ile birlikte Instagram platformunun özel mesaj özelliği konumunda yer alan DM’leri Messenger uygulamasının kodları ile tekrardan şekillendirmesi için karar vermiş bir durumda. Şirket böylelikle WhatsApp ile birlikte Instagram ve de Facebook platformu üzerinde yer alan kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurabilmesini sağlamayı amaç edinmiş bir durumda.

Facebook platformunun CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg, kendisine ait sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook’un gerekli saygı ile birlikte önemi görmemekte olduğunu ifade ediyordu. O’na bakılır ise Instagram benzerinde yer alan uygulamaların şöhretlerini kazanmaları Facebook platformuna bağlı. Şu an içerisinde de bu söz konusu uygulamaların bu kadar popüler bir hale gelmesinin nedeni, son seneler içerisinde sık bir şekilde skandallara karışmış olan Facebook platformunun bu uygulamalara çok büyük bir serbestlik ile birlikte özerklik sağlayabilmesi oldu.

Zuckerberg’in kurmuş olduğu bu baskıdan dolayı, hem WhatsApp platformu hem ise Instagram platformunun kurucuları Facebook üzerinden ayrılmış oldu. Facebook kurucuları arasında yer alan Chris Hughes, uygulamaları birleştirebilme işleminin nedeni şeklinde Zuckerberg’in şirketinin hükümet tarafından alaşağı edilecek olmasını zorlaştırmak şeklinde göstermekte. Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Facebook platformunun Instagram ile birlikte WhatsApp’ı rekabeti ortadan kaldırabilmek amacıyla alıp almamış olduğu konusunda soruşturma yapıyor.

Facebook platformu öte yandan uygulamaların adlarını da değiştirmeyi planlamakta. Instagram platformunun ismi Instagram from Facebook ismine sahip olarak, WhatsApp platformunun ismi de WhatsApp from Facebook ismine sahip olarak değiştirilmiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close