Mobil

Meizu şirketi lansman tarihiyle alakalı açıklama yaptı

Meizu şirketi lansman tarihiyle alakalı açıklama yaptı

 

Çin asıllı akıllı telefon üreticilerinden biri olan Meizu şirketi, orta segment üzerinde konumlandırılmış olan cihazlarla tanınmış bir marka. Meizu 16s modelini piyasaya çıkartmış olan Çin asıllı popüler firmanın, kendisine ait Android tabanı üzerindeki işletim sistemlerinden Flyme OS 8 işletim sistemini de yakın bir tarih içerisinde piyasaya çıkartacağı söylentileri vardı. O kadar ki Flyme OS 8 modelinin piyasaya çıkartılma tarihiyle alakalı olarak devamlı senenin son çeyreği işaret edilmekteydi.

Anlaşılana bakılırsa daha çok bekleme isteği olmayan Meizu şirketi, işletim sistemini beklenmekte olandan daha da önce, yeni karşımıza gelecek cihazı Meizu 16s Pro modeliyle kullanıma sunmuş olacak. Bugün içerisinde ortaya atılmış olan iddialara bakılırsa firma, Meizu 16s Pro modeli ile birlikte Flyme OS 8 işletim sisteminin lansmanını 28 Ağustos tarihinde gerçekleştirmiş olacak.

Android tabanına sahip bir işletim sistemi olarak öne çıkan Flyme ise, geçmiş olduğumuz sene kullanıma çıkartılan 7. sürümle beraber fazlasıyla kararlı ve çok daha stabil bir duruma gelmeyi de başarmış idi. 8. sürüm içerisinde çok daha düz bir kullanıcı arayüzünün ögelerini içeriğinde barındıracağı açıklanan Flyme OS 8 işletim sistemi, öte yandan Google şirketine ait olan materyal tasarımıyla alakalı estetiği de izliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close