Teknoloji

MediaTek şirketi 6G araştırmalarına başlamış durumda

MediaTek şirketi 6G araştırmalarına başlamış durumda

 

Tayvan asıllı firmaya yakın kaynaklardan ortaya çıkmış olan bilgilere bakılırsa MediaTek, Finlandiya’da yer alan Ar-Ge merkezi içerisinde 6G ile alakalı teknolojiyi araştırmak amacıyla özel bir ekip kurmuş vaziyette.

Yeni nesilde yer alan ağ teknolojilerinden 5G, halen Türkiye içerisinde ticari bir şekilde kullanılmaya sunulmamış olsa bile Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Güney Kore benzerindeki mobil teknolojinin çok fazla önemsenmekte olduğu ülkeler üzerinde çok daha hızlı bir yayılım göstermiş durumda ve şu zamanlarda satışa sunulmuş olan nerdeyse bütün amiral gemisi modelleri 5G bağlantı desteğine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefonlarla alakalı piyasa üzerinde sözü geçmekte olan firmaların 5G hususunda çok agresif bir yayılmacı politika izliyor olması, uzun vade içerisinde söz sahibi olmayı planlamakta olan firmaların 6G’yle alakalı olarak daha şimdiden harekete geçmesine sebep olmuş durumda. Bu söz konusu firmalardan bir tanesi de MediaTek şirketi ve ortaya çıkmış olan yeni bilgilere bakılırsa Tayvan asıllı firma daha şimdiden 6G’yle alakalı olarak Ar-Ge çalışmalarına başlamış bir vaziyette.

MediaTek şirketine çok yakın kaynakların aktarmış oldukları özel bilgilere bakılırsa Tayvan asıllı firma, 5G’ye alakalı olarak Ar-Ge çalışmalarına ortalama bir şekilde altı sene önce başlamıştı ve ardımızda bırakmış olduğumuz senenin sonlarında tanıtımı yapılan 5G desteğine sahip Dimensity işlemciler, MediaTek şirketinin 5G hususunda çok daha olumlu yorumlar almasını sağlamış bir vaziyette.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close