Bilgisayar

Mate X Pro modeli Türkiye’e ne kadara satılıyor?

Mate X Pro modeli Türkiye'e ne kadara satılıyor?

Huawei şirketi tarafından 25 ila 28 Şubat tarihlerinin arasında İspanya’da yer alan Barselona kentinde gerçekleştirilen MWC fuarı esnasında tanıtımı yapılan Matebook X Pro adlı dizüstü bilgisayar modeli Türkiye pazarı içerisinde de satılıyor.

Türkiye pazarı içerisinde satışa sunulmuş olan bu ürünün fiyatı ise Teknosa online mağazası üzerinde ortaya çıkmış oldu. Fazlasıyla iddialı donanımlarla gelmiş olan ve hafif gövdesi sayesinde dikkatleri çekmeyi başaran bilgisayarın Türkiye fiyatı da tam olarka 12.999 Türk Lirası şeklinde açıklandı.

13.9 inçlik büyüklüğe sahip 3000 x 2000 piksellik özelliğinde bulunan bir ekran, Intel Core i7-8550U modelinde bir işlemci, 16 GB’lik bir RAM ve de 512 GB’lik bir SSD benzerindeki özelliklere üzerinde yer veren bilgisayar yalnızca 1.3 kilogramlık bir ağırlığa sahip durumda. Fonksiyon tuşlarının aralarına gizlenmiş bir kamerayla gelen bilgisayar ayrıca Intel UHD Graphics 620 modelindeki bir ekran kartıyla karşımıza çıkmış oluyor. Windows 10 Home isimli işletim sistemine yer verilen Huawei Matebook X Pro modelindeki bu bilgisayar, markanın telefonları üzerinde yer alan Huawei Share özelliğiyle beraber telefon ve de bilgisayarın arasında sadece saniyeler içerisinde bilgi aktarımı gerçekleştirebiliyor.

Normal olarka değişik donanım seçenekleri de yer alan bilgisayar Teknosa üzerinde yer alan bilgilere bakıldığında yalnızca tek bir donanım ile birlikte satışa sunulmuş durumda. Huawei Matebook X Pro modelinin değişik donanımlarının Türkiye pazarı içerisinde yer alıp almayacağı da bilinmezliğini koruyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close