Mobil

Mate X 5G modeli ne zaman satışa çıkıyor?

Mate X 5G modeli ne zaman satışa çıkıyor?

Akıllı telefon piyasası içerisinde Samsung şirketinin en büyük rakiplerinden bir tanesi Huawei şirketi, ilk 5G desteğine sahip akıllı telefon modelini piyasaya çıkartma hazırlıkları yapıyor. Huawei Mate 20 X 5G şeklindeki isimle satışa çıkacağı açıklanan model, hem tasarım açısından hem ise özellikleri açısından satışa çıkartılacağı pazarlar içerisinde çok fazla dikkat çekebilecek gibi gözükmekte.

Huawei şirketine ait olan Mate 20 X 5G modeli, standart halde çıkan Mate 20 X isimli modelle büyük bir seviyede benzerlik göstermekte. 2 cihazın arasında yer alan en büyük fark ise tabii ki de 5G Balong 5000 modelindeki bir modem. Öte yandan cihaz üzerinde 4200mAh gücüne nazaran çok daha büyük bir seviyedeki 5000mAh gücündeki bir batarya yer alıyor. 5G desteğine sahip model üzerinde RAM kapasitesi 6 GB’lik bir seviyeden 8GB’a kadar yükselmiş durumdayken dahili depolamasıyla ilgili alan da 128 GB’lık bir büyüklükten 256 GB’lik bir büyüklüğe yükseltilmiş bir vaziyette.

Gelmiş olan bilgilere bakılır ise Huawei Mate 20 X 5G modeli, 26 Temmuz tarihi içerisinde Çin’de resmi bir şekilde satışa çıkartılacak. öte yandan VentureBeat’e bakılır ise cihaz şu an içerisinde Amazon İtalya üzerinde ön siparişler için açılmış bir vaziyette ve 22 Temmuz temmuz tarihi içerisinde de satışa sunulmuş olacak. Birleşik Arap Emirlikleri içerisindeyse söz konusu bu cihaz, 12 Temmuz (yani bugün) tarihinden itibaren satışa sunulmuş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close