Mobil

Mate 30 serisi üzerinde Google servisleri bulunmayacak

Mate 30 serisi üzerinde Google servisleri bulunmayacak

 

Huawei şirketi, bu yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’yle fazlasıyla ciddi problemler yaşamış, Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei şirketini kara listeye almış olmasının sonrasında ise pek çok Amerika Birleşik Devletleri menşeine sahip marka, Huawei şirketiyle ticaretine son verme kararı almıştı. Bu söz konusu ticaret yasağına katılmış olan firmaların ilk sırasında ise Google şirketi, farklı bir deyişle anlatmak gerekirse Android işletim sistemi yer alıyordu.

Huawei Mate 30 isimli seriyle alakalı hazırlıklarını nerede ise sona erdirmiş olan Huawei şirketi, karşımıza çıkacak amiral gemisi serisiyle ilgili olarak Android işletim sisteminin Google Play ile alakalı hizmetlerini kullanmayı düşünmekteydi. Çin asıllı teknolojinin devi, Google şirketinden bir lisans alamaz ise B planına geçecek olduklarını ifade etmişti. Ortaya çıkmış olan en son haberlere bakılır ise Huawei şirketi, bu modelde B planını devreye sokmak mecburiyetinde kalmış olacak.

Reuters tarafından yapılmış olan habere bakılır ise Google şirketinin sözcülerinden bir tanesi, Google şirketinin lisanslı durumda bulunan ürünlerin Mate 30 modeli ile birlikte Mate 30 Pro modeline satılamayacak olduğunu ifade etti. Huawei şirketi kara liste içerisinde yer aldığından dolayı da herhangi bir tane hizmeti kendilerine sunmayacak olduğunu ifade eden Google şirketi, Çin asıllı teknoloji devinin karşımıza çıkacak yeni amiral gemisi modellerinin lisanslı bir durumdaki Android işletim sistemini kullanamayacak olduğunu belirtti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close