Mobil

Mate 30 modeli TENAA üzerinde listelenmiş bir durumda

Mate 30 modeli TENAA üzerinde listelenmiş bir durumda

 

Şu zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri yaptırımları ile başa çıkma konusunda çalışmalar yapan Huawei şirketi, yeni telefon modelleriyle alakalı çalışmalarını da hiç bir şekilde hız kesmeden devam ettiriyor. Firma şimdi ise, gelecek dönemler içerisinde piyasaya çıkartacak olduğu yeni modellerinden Mate 30 modeli ile Mate 30 Pro modelinin sertifikalarıyla alakalı işlemlerini bitirmiş bir durumda.

Mate 30 modeli ile birlikte Mate 30 Pro modelinin almış olduğu bu özel sertifikalar, Çin’de yer alan en önemli sertifika kurumlarından TENAA ile birlikte Bluetooth SIG üstünde açıkça paylaşıldı. Fakat paylaşılmış olan bilgiler ise ne kadar üzücüdür ki çok sınırlı bir durumda.

Hem TENAA platformu üzerinde hem ise Bluetooth SIG isimli platform üzerinde TAS-AL00 ile birlikte LIO-AL00 şeklinde kodlanmış Huawei şirketinin yeni modelleriyle alakalı olarak paylaşılmış özelliklerin arasında telefonların her 2 tanesinin de 2 tane SIM kadar desteğine sahip olarak karşımıza çıkacağı ve Android işletim sistemiyle göreceğimi açıkça ifade edilmekte. Bunlar hariç olaraksa yalnızca, modellerin sahip durumda bulunduğu sertifikalara yer verildiği görülüyor.

Huawei cephesi içerisinden yapılmış olan açıklamalara bakılır ise Huawei şirketinin yeni amiral gemisi modelleri 19 Eylül tarihi içerisinde tanıtılmış olacak. Görünene bakılır ise Huawei şirketi, tanıtım tarihi gelene kadar bu modelleriyle alakalı olarak hiç bir bilgi vermeyecek.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close