Bilgisayar

Macbook Pro ne zaman satışa çıkacak?

Macbook Pro ne zaman satışa çıkacak?

 

Kaliforniya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Apple şirketi, sadece birkaç ay öncesinde yeni Mac Pro serisinin tanıtımını gerçekleştirmişti ve tanıtım esnasında cihazın mevcut durumdaki fiyatları hususunda da bilgiler aktarmıştı. Fiyatından dolayı bayağı bir dikkat çekmeyi başaran ve göz doldurmayı başaran Mac Pro modeli, çok ilginç tasarımından dolayı da dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış idi. Dışardan bakıldığı zaman çok büyük boyutlardaki bir rende gibi gözükmekte olan bu bilgisayar, Apple şirketinin üretmiş olduğu en güçlü bilgisayar olabilmek amacıyla fazlasıyla değişik bir tasarıma üzerinde yer veriyor.

Alüminyum özelliği bulunan bir gövdeye sahip durumda bulunan yeni Mac Pro modelini rende gibi göstermiş olan şeyse  kafaları karıştıran bir şekilde tasarlanan hava delikleridir. Tasarımından dolayı fazlasıyla dikkat çekmiş olan Mac Pro modelinin asıl ilgi toplamış olan bölümü de bu ilginç tasarımın içinde yatmakta bulunan bir canavar. Apple şirketinin en güçlü bilgisayarı şeklinde nitelendirilmekte olan Mac Pro modeli, 8 çekirdekten tam tamına 28 tane çekirdeğe dek yükseltilebilme özelliği bulunan Intel Xeon W işlemcisini üzerinde barındırıyor ve söz konusu bu işlemciye 1,5 TB gücündeki DDR 4 ECC RAM’in eşlik ettiği açıklanmakta.

Apple Mac Pro modelinin en ucuz olarak karşımıza çıkan modelinin en az 6.000 dolar tutarındaki bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkartılacağını bilmekteydik fakat bilgisayarın tam olarak ne zaman piyasaya çıkartılacağı da bilinmezliğini koruyordu. Apple Pro Display XDR’yla beraber piyasaya çıkartılacak olan Apple Mac Pro modelinin resmi bir şekilde çıkacağı tarihi de 10 Aralık şeklinde tespit edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close