Uygulama

Linkedin’den “Rakipler” özelliği

Linkedin'den "Rakipler" özelliği

 

Linkedin adlı platform, rekabet yönünden çok fazla geride kalmış olan firmaları sosyal medya üzerinde daha iyi bir noktaya getirme maksadıyla, ‘Rakipler’ adına sahip bir özellik geliştirmiş durumda. Firmalara ait durumda olan sayfaları aynı sektör içerisindeki öteki şirketlerle kıyaslamakta olan bu özellik, ufak işletme sahibi olanların neler yapabileceği hususunda önemli tavsiyeler vermekte.

Dünya üzerindeki en popüler profesyonel yaşam sosyal medyalarından biri olarak öne çıkan Linkedin hem firmaların hem ise kullanıcıların işine yarayabilecek bir özelliği kullanıma sunmuş oldu. ‘Rakipler’ şeklinde adlandırılmış olan bu özellik, firmaların kendi sayfalarıyla rakiplerini kıyaslayabilmesine, Linkedin üzerinde yer alan sayfalarını daha iyi bir hale getirme esnasında rakipleriyle aralarında tam olarak nasıl farklar olduğunu da anlayabilmelerini sağlamış oluyor.

Linkedin platformunun kullanıma sunmuş olduğu bu yeni özellik, firmaları öteki her şeyden daha öncesinde sayfa kalitesi yönünden de kıyaslamış oluyor. Bunun kapsamında bir firmanın sayfasını yönetmekte olan kişi, rakiplerinin takipçi sayılarının yanı sıra gönderi sayıları ile birlikte son zamanlardaki aktiflik halini ve yapılmış olan paylaşımlar aracılığıyla nasıl etkileşim içinde bulunduğunu da istatistiksel bir şekilde göstermiş oluyor. Yalnızca bununla da yetinmemekte olan platform, sayfanın nasıl yönetilecek olduğuna yönelik tavsiyelerde de bulunmuş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close