Teknoloji

LG yeni bir OLED ekran tanıtmaya hazırlanıyor

LG yeni bir OLED ekran tanıtmaya hazırlanıyor

 

Amerika Birleşik Devletleri(ABD)’ne yer alan Las Vegas eyaleti içerisinde 7 ila 10 Ocak tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklanan CES 2020 fuarı her sene içerisinde olduğu gibi bu sene içerisinde de fazlasıyla önemli teknolojik gelişmelere sahne olmayı başaracak. Fuara katılım sağlayacak şirketlerden bir tanesi olarak öne çıkan LG Display şirketi, yeni OLED ekranlarıyla birlikte karşımıza çıkmış olacak.

Güney Kore asıllı firma, geçmiş olduğumuz seneki CES kapsamında Signature Series OLED TV R ismini vermiş olduğu 65 inç büyüklüğüne sahip yeni televizyonunun tanıtımını yapmıştı. Bu yıl içerisinde 65 inçlik UHD OLED ekran konseptini üzerinde barındıran katlanabilir bir panel tanıtma konusunda planlar yapan LG şirketi, bahsi geçen bu ekranın ”istendiği zaman aşağı çekilebilmekte olduğunu ve kullanılmadığı zaman yuvarlanıp katlanabilmekte olduğunu” söylemekte.

Diğer taraftan bahsi geçen bu ekranı tavana asabilmek amacıyla da hiçbir mekanizmanın yer almadığı söylenmekte. LG Display şirketinin bu söz konusu soru işaretini nasıl yanıtlandıracak olduğunu da gelecek hafta içerisinde CES 2020 kapsamında görmüş olacağız. Buna ilave bir şekilde LG şirketi, uçak kabinlerine özel olarak 55 inç boyutlarında OLED video duvarlarının yanı sıra koridor kısmıyla ilgili olarak 55 inç büyüklüğünde Full HD Şeffaf OLED ekran ile birlikte birinci sınıfa özel bir şekilde tasarımı yapılmış, esnek 65 inç büyüklüğündeki UHD Bükülebilir OLED ekran yer almak üzere 3 tane ekran daha tanıtmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close