Mobil

LG şirketinden yeni bir patent

LG şirketinden yeni bir patent

 

Samsung şirketi ile birlikte Huawei şirketinin üretmiş olduğu katlanabilir ekrana sahip telefon modelleri, kamuoyunu fazlasıyla ciddi bir seviyede meşgul etmiş oldu. Fakat söz konusu bu yeni teknolojinin ortaya çıkması yalnızca Samsung şirketi ile Huawei şirketi tarafından değil öteki firmalar tarafından da yakınen takip edilmekte. LG şirketi de bu yeni teknolojinin üstünde çalışmalar gerçekleştiren firmalardan biri ve görünene bakılırsa 2020 senesinde LG şirketini, katlanabilir ekrana sahip telefonuyla konuşmaya başlayacağız.

LG şirketinin üstünde çalışmalar yaptığı katlanabilir ekrana sahip yeni telefon modelinin patenti, LetsGoDigital sayesinde ortaya çıkmış oldu. Fakat bu görsel size çok tanıdık gelecek.. Zira LG şirketinin üstünde çalışmalar yaptığı bu yeni model, Huawei şirketinin Mate X modeline çok ciddi bir şekilde benzerlik göstermekte. Hatta nerdeyse tamamen aynı desek yanlış olmaz.

Huawei Mate X modelinin ekranı kapatıldığında, telefonun bir tarafında ufak bir tane panel yer alıyordu ve söz konusu bu panel, bünyesi üzerinde kamerayı da barındırmaktaydı. LG şirketinin katlanabilir ekrana sahip olan bu yeni telefon modeli de buna benzeyen bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Telefon kapatıldığı zaman, sol bölümde bir tane panel kalmakta ve bu panel üzerinde de kamera sensörleri bulunuyor. Fakat ortaya çıkmış olan bu patent, LG şirketinin yeni telefonu üzerinde yer alan kamera özelliklerini de açık bir şekilde göstermemekte.

LG şirketinin üstünde çalışmalar yaptığı bu yeni telefonunun tam olarak ne zaman lansman yapacak olduğu veyahut fiyatının nasıl olacağı konusunda bir bilgi yok. Fakat teknoloji devi şirketin, katlanabilir ekrana sahip olan yeni telefon modelini bu sene içinde tanıtması konusunda bir beklenti yok. Yani aslında LG şirketinin yeni telefon modeliyle tanışmamız amacıyla 2020 senesini beklememiz gerekli.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close