Mobil

LG şirketinden çok gizemli bir patent

LG şirketinden çok gizemli bir patent

 

Yenilik isimli kelimeye hiç bir şekilde uzak durumda bulunmayan LG şirketi, daha öncesinde hiç bir şekilde görülmeyen bir patent alıp yenilik isimli kelimeyle yeniden anılmaya başlamış oldu. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılmış olan bir patent dosyasına bakılırsa LG şirketi, akıllı telefonlar için çok daha yeni bir yaklaşım sergiliyor olacak.

Sadece 15 yık öncesinde telefonlar fazlasıyla ufak, tuşlu ve çok daha kalın bir durumdaydı. İlk önce ekranları büyümüş olan bu telefonlar, daha sonra da bütün gövde şeklinde büyümeye başlamış oldu. Hemen sonrasında telefon üstünde yer alan ekranlar iyice büyüme göstererek fiziksel durumda bulunan tuşlar yerlerini dokunmatik ekranlara bırakmış oldu.

Bu söz konusu gelişmenin hemen sonrasında telefonlar üzerindeki fiziksel tuşların sayısında da azalma meydana geldi. Apple şirketini örnek gösterip telefon üstünde yer alan tek bir tuş ilk önce dokunmatik alan içerisine, daha sonra da komple yok olup bir ekranın uzantısına döndü. Bu söz konusu gelişmenin sonrasında telefonlar üzerindeki tuşlar belli bir miktarda ”standart hale geldi”.

LG şirketinin yeni patent dosyasına bakılırsa bu fikrini bir adım daha ileri taşıyıp bütün fiziksel tuşları ortadan kaldırmayı hedeflemekte. Patent dosyası incelendiğinde hiçbir tane tuş gözükmemekte ve söz konusu telefonun hiçbir tane çıkıntısı yer almıyor.

Telefonla alakalı patent dosyası incelendiğinde Model A üzerinde 4 kamerası bulunan bir dizilim basit bir şekilde görülebilmekte. Kameraların alt kısmında veyahut farklı bir tarafında parmak izi okuyucusunun yer almaması da telefonlar üzerinde ekrana gömülü bir şekildeki parmak izinin entegre edilebilecek olduğu fikrini akıllar üzerinde canlandırmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close