Bilgisayar

Laptop &Tablet & Bilgisayar Açılmıyor Neden?

Laptop &Tablet & Bilgisayar Açılmıyor Neden?

 

Bir bilgisayarın açılmamasının bir çok nedeni olabilir. Genellikle aniden olan çalışmama nedeni çok büyük bir şey değildir. Fakat yine de bunu göz ardı etmemek lazım.

Bir masaüstü, tablet veya Dizüstü(Laptop) bilgisayarının temel açılmama nedeni bir kaç tanedir. Bunu da aşağıda verdiğimiz yöntemleri deneyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızın sadece ekranı gelmiyorsa bilgisayar ekranı gelmiyor bölümüne bakmanızı öneririz. Bilgisayar çalışıyor fakat ekran gelmiyorsa bu yazıya bakın.

Açılmayan Bir Bilgisayar Neden Açılmaz?

İlk olarak biraz komik gelebilir ama bilgisayarınızın açılmama nedeni güç düğmesine basmamış olmanızdan dolayı olabilir. Bazı bilgisayarların güç düğmelerine zamanla biraz daha baskı uygulamak gerekiyor.
Masaüstü bir bilgisayarın kablolarının tam yerleştirildiğine dikkat ederek tekrar açmayı deneyin. Güç kabloları gevşemiş veya çıkmış olabilir.Laptop veya tabletinizin pili bitmiş o yüzden açılmıyor sorunu baş göstermiş olabilir. Veya tablet veya laptop bataryası çalışmıyor olabilir bunun için direkt olarak şarj takılı halde açmayı deneyin. Bunu denerken laptobunuzun bataryasını çıkararak denemenizi öneririz.
Bilgisayarlarınızı bağladığınız duvar prizlerine bakın sorun onlarda olabilir bunun için farklı bir prizde şarj etmeyi deneyin. Masaüstü bilgisayarlarda karşılaşılabilir bir sorun.
Şarj ettiğiniz veya bilgisayarınızın güç kablosunun çalıştığından emin olun.
Bilgisayarınızı temizledikten sonra bilgisayar açılmıyor sorunu ile karşılaştıysanız güç düğmesinin ana kart bağlantısında problem olmuş olabilir tekrar bağlantıyı kontrol edin.
Sadece masaüstü bilgisayarlara özel bir neden; güç düğmeniz artık çalışmıyor olabilir.
Bütün nedenler sonra bilgisayarınız yine çalışmıyorsa ( kablolardan, güç düğmesi, priz yeri vb. emin olduktan sonra) bilgisayarınızın ana kartı zarar görmüş olabilir.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close